Podczas wyjazdów szkoleniowych stawiamy głównie na program dopasowany do indywidualnych potrzeb danej firmy, a także zespołów, które chcą pójść o krok dalej. Wierzymy, że umiejętności wypracowane na warsztatach prowadzonych przez specjalistów, będą procentowały w życiu codziennym – prywatnym i zawodowym – znacznie przyczyniając się do rozwoju w skali mikro, pojedynczego człowieka, jak i w skali makro, na poziomie instytucji. Inwestycja w ludzi jest inwestycją w firmę, dlatego prężnie rozwijamy sekcję warsztatów, podczas których pracownicy doskonalą swoje umiejętności.

Przygotowaliśmy dla Was kilka gotowych propozycji rozwojowych warsztatów, które dowolnie można ze sobą mieszać, by skomponować idealne połączenie nabywanych umiejętności.

Anna Siek
WARSZTAT KREATYWNEGO WYKORZYSTANIA MUZYKI

Dzięki udziałowi w warsztatach uczestnicy poznają sposoby na różnorodne i kreatywne spędzanie czasu. Zdobędą umiejętności z zakresu muzyki, jej słuchania, tworzenia, odtwarzania oraz ruchu do muzyki. Poznają sposoby wykorzystywania muzyki do relaksacji czy mobilizacji do działania. Będą mogli bardziej świadomie rozwijać swoje talenty. Celem projektu jest rownież zwiększenie otwartości na relację z drugim człowiekiem.

MINIMALIZM W PRAKTYCE

Dzisiejsze czasy przepełnione są nadmiarem informacji, propozycji, reklam, treści, relacji – wszystkiego. Współczesny człowiek dostaje więcej informacji w ciągu doby niż prosty człowiek ze średniowiecza przez całe życie. W związku z tym bardzo znacząco rośnie potrzeba stawiania granic –  można ćwiczyć asertywność, tylko po co być asertywnym? Tą odpowiedź może dostarczyć minimalizm w 3 odmianach – minimalizm przestrzenny –który pozwala ograniczyć posiadane rzeczy, samoorganizacyjny – limitujący nadmiarowy styl pracy,  projektowy – pozwalający bardziej efektywnie zarządzać różnymi obszarami życiowymi. Korzyścią uczestnictwa w szkoleniu będą m.in. sensowniejsza selekcja zadań w pracy i odrzucanie tych, które nie mają wartości; lepsza organizacja przestrzeni w pracy i w życiu prywatnym – więcej czasu dla siebie oraz większa satysfakcja poprzez zmniejszenie potrzeby konsumpcjonizmu.

wystapienia offline
WYSTĄPIENIA PUBLICZNE OFFLINE 

Umiejętność występowania przed publicznością oraz przemawiania jest jedną z najważniejszych kompetencji miękkich we współczesnym świecie. Czy to prezentacja przed klientem, opowieść ważnej historii wśród przyjaciół czy zabranie głosu podczas spotkania. W każdej z tych sytuacji liczy się pewność siebie, mocne przesłanie oraz przezwyciężenie lęków. Podczas warsztatów przećwiczysz: (1) wzbudzanie ciekawości wśród uczestników przy pomocy mocnego rozpoczęcia oraz opowiadanych historii (storytelling); (2) odpowiednią mowę ciała oraz opanowanie tremy; (3) wystąpienia bez slajdów – z przekładaniem idei na papier!

ZABAWY Z DREWNEM

Nasz zaprzyjaźniony stolarz zaprasza Cię na całodzienną przygodę z drewnem. Podczas warsztatów będziesz miał okazję spróbowania swoich sił we własnoręcznym wykonaniu gamy drewnianych gadżetów, które z przyjemnością zachowasz na pamiątkę lub podarujesz bliskiej osobie. Zaznajomisz się z podstawami pracy z drewnem, pozytywnie wyładujesz swoją energię i przy okazji stworzysz coś niepowtarzalnego i tylko „Twojego”. Dowiesz się również co nieco o gatunkach drewna i jego starzeniu. Profesjonalny stolarz uchyli też rąbka tajemnicy jak traktować materię drewnianą i jak wydobyć z niej naturalne piękno.

zabawy z drewnem
STORYTELLING 

Opowieść można porównać do góry lodowej. Wszyscy jesteśmy świadomi tej części wystającej poza powierzchnię wody, jednak w tym wypadku o wiele istotniejsza jest ta, której nie widać.
Wiedza o tej ukrytej stronie opowieści pozwala świadomie kształtować swoją politykę informacyjną. Tyle, że wiedza to dopiero początek. W opowieściach liczy się głównie praktyka – tylko dzięki niej można sprawić, żeby historie skutecznie dla Was pracowały. Używając właściwych opowieści można m.in.: zbudować unikalne relacje z partnerami biznesowymi, podnieść reputację marki, spowodować, że misja i wartości firmy nie będą suchą, papierową deklaracją, wzmocnić motywację i poprawić komunikację zespołu, a także oczarować audytorium swoją prezentacją biznesową.

TECH-MINDFULNESS. SZTUKA RELAKSU

Nie można zatrzymać fal, ale można nauczyć się na nich surfować. Dotyczy to również umysłu. Nie zatrzymasz myśli, ale możesz nauczyć się w odpowiedni sposób je traktować. Świetnie pomaga w tym rozwijanie uważności. Proste praktyki mindfulness uspokajają gonitwę myśli, relaksują, poprawiają koncentrację, zmniejszają poziom stresu w reakcji na wydarzenia w codziennym życiu. Wszystko to zanurzone w życzliwości do siebie wspomaga poprawę samopoczucia i jakości życia. Kiedy umysłu nie przysłaniają rzeczy zbędne i działasz w skupieniu, pojawia się przestrzeń na skuteczną realizację planów, celów, marzeń. Jesteś w uważnym kontakcie ze sobą i innymi, zaczynasz widzieć nowe możliwości. To wielka przygoda zaprzyjaźniania się z życiem, która zaskakuje i ciągle ukazuje nowe lądy.  

SONY DSC
pisanie
WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA

Warsztaty pisania nie koncentrują się na wiedzy – tę akurat można znaleźć w książkach – tylko na zmianie myślenia uczestników i zapoczątkowaniu twórczego procesu. Od czego zacząć? Jak odblokować umiejętność opowiadania? Jak wyglądają poszczególne etapy opowiadania? A wszystko to w atmosferze zabawy, gdzie nikt nikogo nie ocenia. Dzięki nietypowym, autorskim ćwiczeniom wszystko dzieje się bardzo szybko. Z warsztatu wychodzisz z praktyczną umiejętnością – już od Ciebie zależy jak ją wykorzystasz – do stworzenia bloga, poprawy komunikacji w social media, czy uatrakcyjnienia prezentacji.

INTEGRACJA PRZY GARACH 

Warsztaty łączą w sobie podstawową wiedzą na temat kuchni naturalnej, praktycznych prostych rozwiązań oraz budowania zespołu. Uczestnicy gotują w zespołach improwizując w kuchni. Spotkanie łączy także dobrą zabawę i relaks przy garach. Pokazy i warsztaty mają charakter interaktywny, psychoaktywny, a nawet psychotropowy, co oznacza, że istnieje duża szansa, że uczestnik zacznie po nim tropić więcej na temat odżywiania się, zmiany swoich nawyków i poszukiwania własnej zdrowej ścieżki. Na warsztatach otrzyma też pakiet rozwiązań i pomysłów zmian codziennego przygotowywania posiłków na zdrowsze i prostsze. Aby klient nie usnął, a prowadząca z nim wszystko okraszone jest wartką akcją, mini-quizami, pytaniami i sucharami. Produkty, których używamy podczas gotowania są w większości organiczne, zawsze najlepszej jakości.

SONY DSC
aktorskie
WARSZTATY  TECHNIK AKTORSKICH

Zapoznaj się z technikami aktorskimi przydatnymi człowiekowi w codziennym życiu. W ramach autorskiego warsztatu opracowanego przez aktorkę Teatru Stu z Krakowa poznasz tajniki obycia scenicznego oraz sposoby świadomego rozwoju swoich kompetencji z zakresu “Pracy nad sobą”. Zaczynając od codziennej mini rozgrzewki ruchowej dzięki której nasze ciało pobudzi się do działania, przez pracę z partnerem, zadania aktorskie, ćwiczenia z improwizacji, pracę nad zdolnością koncentracji i koordynacji. Będziemy pracować nad świadomością i rozwojem zmysłów, nad śmiałością i odwagą, sięgając wreszcie po umiejętności zaprezentowania siebie na scenie i kontaktu z słuchaczem.