krakow-4439925_1920

GRY MIEJSKIE

 

 

 

 

 

 

 

MIEJSKI SURVIVAL

Tętniący życiem Kraków zaprasza do wspólnej przygody! Odkryjecie piękno Bulwarów Wiślanych i Podgórza, a przy okazji sprawdzicie się w licznych wyzwaniach sprawnościowo-logicznych, które czekają na Was w miejskiej dżungli. Uczestnicy będą gromadzili punkty potrzebne do zbudowania finałowej konstrukcji, a przy tym zdobywali nowe umiejętności m.in. negocjatora, konesera sztuki, plagiatora, kolekcjonera, kinomaniaka oraz hardcorowego koksa.

 

 

 

 

 

 

 

KRAKOWSKI AGENT

Wykorzystajcie swoje umiejętności współpracy w grupie oraz jej mocne strony i podejmijcie wyzwania sprawnościowe i logiczne na wysokości, lądzie i wodzie! Aby osiągnąć wyznaczony cel – uczestnicy będą ze sobą współpracować, ale i rywalizować – mając świadomość, że w każdej drużynie działa agent. A to wszystko w pięknym otoczeniu lasów i wody – blisko centrum miasta lecz z dala od jego zgiełku!

 

 

 

 

 

 

 

KRAKÓW ŚLADAMI ARTYSTÓW

Kraków od zawsze był  kojarzony jako stolica kultury i sztuki polskiej. W krakowskich kawiarniach spotykała się artystyczna bohema, ludzie sztuki, ekscentryczni literaci, protestujący przeciwko normom społecznym. Część z tych miejsc zachowała się do tej pory, chełpią się one nazwiskami osób, które tam przebywały. Inne natomiast są ukryte, i każde nawet drobne dzieło w nich umieszczone jest niczym skarb dla osób poszukujących zapomnianej sztuki w Krakowie. Chcemy zabrać Was na taką właśnie wyprawę po magicznym Krakowie, pełnym ukrytych dzieł artystycznych, magicznych miejsc i tajemniczych zagadek… Czy uda Wam się odkryć wszystkie tajemnice związane z Krakowską Bohemą i dokończyć wiersz tworzony na przestrzeni lat przez artystów?

 

 

 

 

 

 

 

TAJEMNICZA RECEPTURA

Julian Levchenko to znany na całym świecie producent wina wiśniowego. Pochodzi ze Lwowa, to tam założył swój biznes i opracował recepturę. Pewnego dnia, nikt nie wie dlaczego postanowił przenieść swój interes do innego miasta. Jest tajemniczą postacią, nigdy nie udzielił, żadnego wywiadu, niewiele wiadomo o jego prywatnym życiu. Kilka tygodni temu zaginął pozostawiając po sobie neseser i kilka szczelnie zamkniętych słojów.
Odkąd nie ma go w mieście produkcja wina wiśniowego musiała zostać wstrzymana, mieszkańcy (jak i detektywi) przerzucili się na wiśniową wódkę, co sprawiło ze śledztwo idzie bardzo powoli. Dziennikarze zaczęli prowadzić własne dociekania, cała sprawa jest opisana w lokalnej prasie lecz brak tu spójności. Ty i Twój zespół zostaliście przysłani, aby wesprzeć śledztwo. Czy uda Wam się odnaleźć Juliana lub przynajmniej jego przepis?

 

 

 

 

 

 

 

WAWELSKA TAJEMNICA

Czy wiedzieliście, że polski Król Zygmunt III Waza miał swojego nadwornego Alchemika – Michała Sędziwoja. Jego laboratorium mieściło się w Zamku na Wawelu. Alchemik zgłębiał tam tajemnice Kamienia Filozoficznego oraz pracował nad przemianą metali w złoto. Legenda głosi, że pożar wywołany przez jego eksperymenty przyczynił się do przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy. Ale czy udało mu się stworzyć wtedy szlachetny metal? Czy miasto Kraków broni przez wieki skrywanej tajemnicy?

Zadaniem grupy będzie przemierzenie krakowskiego Szlaku Królewskiego, który skrywa tajemnice związane z historią miasta, Alchemikiem i jego eksperymentami.

Uczestnicy wezmą udział w grze miejskiej, ich zadaniem będzie odnajdywanie poszlak, rozwiązywanie zagadek prowadzących do kolejnych lokalizacji oraz rozwiązanie tajemnicy skrywanej od lat na Wawelskim wzgórzu . 

 

 

 

 

 

 

 

UCIECZKA Z PSYCHIATRYKA

Jedna z pacjentek zakładu psychiatrycznego uciekła przez okno swojego pokoju zostawiając po sobie tylko torbę i notatnik wypełniony dziwnymi treściami. Po przeglądnięciu historii jej choroby lekarz prowadzący stwierdził, że może stanowić zagrożenie dla siebie i innych. Jej matka zgłasza się do Was – Wydziału Śledczego abyście pomogli odnaleźć jej córkę. Dodatkowo przypomniała sobie mały detal z jej dzieciństwa, który może być kluczowy w sprawie.

Musicie wejść głęboko w psychikę chorej, podążać jej ścieżkami i zmierzyć się z jej niespokojnymi myślami, aby odnaleźć gdzie się ukrywa zanim stanie się coś niedobrego.

 

 

 

 

 

 

 

ZAGINIONE DZIEŁO ALFREDA DE’COUPAGE

Wernisaż już jutro, dzieła nie ma, autora też nie. “Pies” był najbardziej wyczekiwanym projektem tego roku. Co sprawiło, że słynny Alfred deCoupage ukrył się razem ze swą perełką? Ty i Twoja drużyna będziecie musieli podjąć się śledztwa. Poznacie świat artystów, oraz dowiecie się, co i jak tworzą aby odkryć co stało się z Alfredem deCoupage. Dochodzenie będzie miało charakter gry miejskiej. Na swojej drodze spotkacie aktorów w roli osób ze świata słynnego Alfreda i odkryjecie nieoczywiste miejsca związane z designem.

 

 

 

 

 

 

 

WYZWANIE DZIENNIKARSKIE

Przed Tobą i Twoim zespołem szansa życia! Jesteście na stażu w światowej stacji Telewizyjnej IBTV. Rekrutacja ma formę wyzwania z jakim zmierzą się zespoły przyszłych dziennikarzy i ekip filmowców. Zostajecie wysłani do nieznanego Wam miasta, a Waszym zadaniem będzie nakręcenie najlepszego materiału, który następnie będzie transmitowany w godzinach szczytu oglądalności IBTV. Tylko najlepszy reportaż trafi na ekrany, a zespół, który będzie jego autorem dostanie ciepłą posadkę w miejscu, które jest pępkiem światowych mediów.

Zostaniecie wyposażeni w sprzęt filmowy i rekwizyty niezbędne do nakręcenia obrazu i dźwięku. To od Was zależy, z jakiej strony pokażecie miasto swojej publiczności – jedno jest pewne – musicie wykazać się kreatywnością i niebanalnością. Co uda Wam się uchwycić, jakie sytuacje wywołać? Wyzwania, jakie będą przed Wami nadadzą tylko kierunek Waszym zmaganiom, reszta jest już w Waszych rękach! KAMERA! AKCJA!

SPRAWDŹ POZOSTAŁE OPCJE