lydia-torrey-u_5nhvI8-gI-unsplash

BLOG

 • Miejski mindfulnessAS SLOW AS POSSIBLE
  5 czerwca 2020
  Świat pędzi gdzieś jak oszalały. Póki biegniemy z nim w tym samym rytmie, nie czujemy, że tempo jest zawrotne... Zdarzyć się jednak może, że wypadniemy z kołowrotka, który z takim oddaniem napędzaliśmy. I wtedy uświadamiamy sobie ze zdziwieniem, że mamy czerwone plamy przed oczami i zadyszkę!

  Czytaj więcej...

 • eddy-billard-M5UD_FyuDl8-unsplashODŁÓŻ TECHNOLOGIE NA BOK
  29 maja 2020
  Technologia w XXI wieku jest naprawdę spektakularna i oferuje nam narzędzia ułatwiające codzienne życie. Począwszy od komunikatorów internetowych, poprzez laptopy do wykonywania pracy z każdego miejsca, a skończywszy na zaawansowanych rozwiązaniach z branży biotechnologicznej. Ale do czego tak naprawdę prowadzi niebywale szybki rozwój technologiczny? Czy aby na pewno jest on dla nas w pełni korzystny i nie odbija się na naszym zdrowiu?

  Czytaj więcej...

 • PRAWDZIWE ŻYCIE JEST GDZIE INDZIEJPRAWDZIWE ŻYCIE JEST GDZIE INDZIEJ
  22 maja 2020
  Jedną z najbardziej wyrafinowanych i dotkliwych tortur, stosowanych w starożytnych Chinach, było obcięcie skazańcowi powiek. Człowiek, który nie mógł zamknąć oczu, przez całą dobę odbierał bodźce ze świata zewnętrznego. Bardzo szybko zaczynał chorować i w końcu umierał. Trudno stwierdzić, czy czasy, w których żyjemy, to błogosławieństwo czy klątwa. Chińskimi skazańcami najczęściej jesteśmy bowiem... z własnej woli.

  Czytaj więcej...

 • photo-1516208398649-d5d401ba8c49WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA. JAK BYĆ OFFLINE W DOMU
  16 maja 2020
  Czy pamiętasz czasy bez komputera, bez dostępu do internetu? Kiedy nie był potrzebny telefon, a rodzice doskonale wiedzieli gdzie jesteśmy i kiedy wrócimy, a do znajomych dzwoniło się na domofon, aby wyszli na zewnątrz? Dzisiejsze pokolenie nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez technologii.

  Czytaj więcej...

 • 300 x 300 na menuPRZEJMIJ KONTROLĘ NAD SWOIM SMARTFONEM!
  11 maja 2020
  Czy w rzeczywistości to Ty kontrolujesz swojego smartfona? A może już jesteś na etapie, w którym to smarfon dominuje nad Tobą i nie potrafisz bez niego funkcjonować w społeczeństwie?

  Czytaj więcej...