TechDetox Camp: Siła spokoju i równowagi! Uważność i Tai Chi

Masz ochotę inaczej zorganizować swój wolny czas, zrobić coś nowego i zobaczyć świat z trochę innej perspektywy? Może masz potrzebę głębokiego odpoczynku, marzysz o prawdziwym relaksie – i zwyczajnie – o świętym spokoju? Pojedź z nami na TechDetox Camp! Organizujemy wyjazd, który odpowiada Twoim potrzebom.

Przede wszystkim odpoczniesz od technologii. Złapiesz równowagę między tym, co wirtualne a rzeczywiste, gdy zmniejszy się wpływ informacyjnego szumu wokół Ciebie. Znajdziesz czas na spacery, delektowanie się kuchnią naturalną i inspirujący kontakt z innymi.

Naszym wehikułem do wewnętrznej równowagi będą warsztaty uważności (mindfulness). Praktykowanie uważności to skupienie na chwili obecnej i wszystkich bodźcach, które w danej chwili do nas docierają oraz na tym, jak reaguje na nie nasze ciało i umysł. Medytacja ta uspokaja gonitwę myśli. Naturalnie wychodzimy z myślenia o przeszłości, nieustannego zastanawiania się nad przyszłością i wracamy do bycia „tu i teraz”. Dzięki tej praktyce uruchamiamy i wyostrzamy zmysły, zaczynamy patrzeć na świat, ludzi i siebie inaczej. Czujemy głębiej i intensywniej. Uczymy się też akceptacji i życzliwości. Co ważne, doświadczamy w tym wszystkim spokoju, resetu, totalnego odprężenia ciała i umysłu.

Praktykę uważności dopełnią ćwiczenia Tai chi, zwane też „medytacją w ruchu”. Dojdziemy tą drogą do sedna równowagi, którą jest jedność ciała i umysłu. Nauczysz się specjalnych technik, które skoordynują naszą uwagę z ruchem fizycznym.

Wszystko to w otoczeniu tatrzańskiej przyrody, pięknych widoków i czystego powietrza zaostrzającego apetyt na zdrową i naturalną kuchnię prowadzoną z pasją w duchu slowfood.

Dołącz do nas!

WIĘCEJ

PLAN WYJAZDU

 • Od godziny 19:

  Wspólna kolacja
  Zapoznanie się
  Wprowadzenie w tematykę warsztatów

 • Uspokajanie umysłu
  Rozwijanie świadomości ciała
  Uważność w czasie ruchu
  Rozwijanie życzliwości i współczucia do siebie
  Ćwiczenia TAI CHI (3 godziny dziennie)

 • Do godziny 16:

  Rozwijanie życzliwości i współczucia do siebie i innych
  Radzenie sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami
  Uważna obecność w życiu codziennym

PROWADZĄCY

TechDetox Camp

Emilia Ślimko

Z wykształcenia jest psychologiem (stopień magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim), prowadzi warsztaty i szkolenia, obecnie jest w trakcie szkolenia nauczycielskiego uważności (mindfulness). Aktywnie angażuje się w działania organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją ekologiczną oraz zrównoważonym rozwojem. Praktykowania uważności jest dla niej najlepszą metodą na głęboki rozwój i znalezienie odpowiedzi na wiele ważnych pytań.

Jaromir Śniegowski

Doświadczony nauczyciel Tai Chi Chuan (taijiquan). Po koniec lat 70. XX w. rozpoczął ćwiczenia tai-chi chuan (taijiquan) w różnych odmianach (Chen, Yang, Sun). Od połowy lat 90. ćwiczył styl Chen, pod kierunkiem jego spadkobiercy i wielkiego mistrza Chen Xiaowanga — jednej z pięciu osób w Chinach oficjalnie uznanych za narodowy skarb w dziedzinie chińskich sztuk walki. W 2009 r. przyjęty do rodziny Chen jako „uczeń zamkniętych drzwi” oraz do Chinese Wushu Association (zdał egzamin na stopień 5 dang – odpowiednik 5 dana w japońskich sztukach walki). Założyciel i prezes Polskiego Towarzystwa Rozwoju Chen Tai Ji Quan.

TechDetox Camp

ORGANICZNE POSIŁKI

TechDetox Camp

Agnieszka Majewska

Tajna agentka, fotografka i kura prawie domowa działająca pod hasłem „Gotuje nie truje”. Prowadzi warsztaty edukacyjno-kulinarne w duchu kuchni naturalnej. Gotuje prosto albo bardzo prosto. Zero chemii i przemysłu, a za to pełnia odżywczej energii. Zawsze z dobrą intencją i garścią przypraw.

Zobacz, co szykuje Agnieszka na TechDetox Camp
TechDetox Camp
TechDetox Camp
TechDetox Camp
TechDetox Camp

MIEJSCE

Miętowa Górka

Pokoje są urządzone w prostym lecz funkcjonalnym stylu. Całe w surowym drewnie, wszystkie meble wykonane są ręcznie. Z pokoju po południowej stronie rozpościera się wspaniały widok na całe Tatry od wschodnich po zachodnie, a w części położonej na północ na Babią górę i Bachledówkę. Łazienki urządzone są komfortowo, w jednej jest kabina prysznicowa z sauną parową, hydromasażami i radiem, w drugiej jest wanna z hydromasażem oraz dodatkowo kabina prysznicowa. Na całej rozpiętości domu jest wspaniały drewniany taras z widokiem na Tatry i ogród. Na terenie ogrodu do dyspozycji jest miejsce na ognisko, kamienny grill z małą wędzarnią. Więcej na www.mietowagorka.pl

TechDetox Camp
TechDetox Camp
TechDetox Camp
TechDetox Camp
TechDetox Camp