A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ile razy miałeś/miałaś takie myśli? A gdyby tak faktycznie rzucić wszystko i wyjechać…? Ale nie w Bieszczady, tylko na Roztocze? I nie pieszo, tylko rowerem? Chcemy zaproponować Ci wyprawę, która jest kwintesencją ucieczki od cywilizacji i przygodą, która naładuje Twoje akumulatory do pełna. Na naszej wyprawie poznasz zupełnie inną stronę naszego kraju. Mówi się, że cudze chwalicie – swego nie znacie. Roztocze to wyjątkowy region, pełen lasów, łąk, jezior… Dziki i pierwotny…. To idealne miejsce na oderwanie się od codzienności i przypomnienie sobie, czym jest życie w naturze.

Planujemy zwiedzić najciekawsze zakątki – Krasnobród, Susiec, Zwierzyniec, Szczebrzeszyn… przewidziany jest również spływ kajakowy – wszak Roztocze słynie z malowniczych szlaków rzecznych!! Trasa, jaką będziemy jechać pełna będzie leśnych ścieżek, pięknych polan, rezerwatów przyrody

Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze
Rowerem przez Roztocze

W wolnych chwilach nauczysz się również jak prawidłowo dobrać swoją pozycję na rowerze, żeby kilometry były przyjemnością, nauczysz się jak o niego zadbać, jak go użytkować żeby służył Ci długie lata.
Poznasz również podstawy survivalu podróżnika – rowerzysty, czyli jak, i z czego rozpalać ogień w każdych warunkach, czy jak znaleźć dobre miejsce do przenocowania. Nauczysz się również jak radzić sobie z różnego rodzaju kontuzjami i jak ich unikać.
Czekają Cię jeszcze długie wieczory, w trakcie których posłuchasz ciekawych opowieści i będziesz miał możliwość spędzenia nocy pod gwiazdami.

PRAKTYCZNE INFO

Wyprawa na Roztocze będzie trwała 5 dni (pierwszy dzień zarezerwowany na przyjazd na miejsce spotkania): 10-14 września 2018

Dzień 1 – Krasnobród – wieża widokowa.
Stamtąd zaczynamy i kierujemy się na południe przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy do Majdanyu Sopockiego drugiego, tam robimy przerwę na posiłek i jedziemy dalej Suśca.

Dzień 2 – Z Suśca zwiedzamy szumy nad Tanwą i rezerwat, dalej na zachód przez lasy i bezdroża, mijamy Józefów z lewej strony (tam ewentualnie posiłek), i zmierzamy w kierunku Zwierzyńca.

Dzień 3 – spływ kajakowy Obrocz – Szczebrzeszyn.

Dzień 4 – pętla wokół Zwierzyńca przez Turzyniec, Szczebrzeszyn, Klemensów i powrót przez pola i lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego

Dzień 5 – powrót do Krasnobrodu przez Roztoczańśki Park narodowy, przez Kosobudy, Bliżów, zahaczając o Rezerwat Derby – nieco zygzakiem docieramy do Krasnobrodu.

PROWADZĄCY
Rowerem przez Roztocze

Bartosz Kowalski

Certyfikowany instruktor turystyki rowerowej. Kolarstwo i turystyka są jego pasją od zawsze – można powiedzieć, że rower to jego drugi dom. W swoich podróżach zwiedził już sporą część naszego kraju a także Słowację i Czechy. Najbardziej lubi poczucie wolności jakie mu daje rower. Świadomość, że można pojechać na drugi koniec świata jest dla niego motorem napędowym i marzeniem które zamierza zrealizować. Zawodowo również związany z branżą – współpracuje z siecią sklepów rowerowych na śląsku, gdzie naprawia i buduje rowery.