Zapraszamy w niezwykłą podróż przez serce mazur – Mazurski Park Krajobrazowy. W planach objazd wzdłuż królowej mazurskich jezior – Jeziora Śniardwy. Dziesiątki kilometrów bezdroży… rezerwaty przyrody… jeziora… dzika i piękna natura… to wszystko czeka na nas na wyprawie. Rozpoczniemy od zwiedzenia okolic Jeziora Nidzkiego i Ruciane-Nida samej w sobie… Przejedziemy przez rezerwat Jeziora Nidzkiego, by następnie odwiedzić kanał Nidzki. Kolejnym etapem będzie objazd jeziora Mokre wraz z jego atrakcjami: rezerwat Lasek oraz rezerwat Krutynia.
Przemierzając bezdroża Mazurskiego Parku krajobrazowego dotrzemy w okolice Mikołajek i zaczniemy naszą przygodę z jeziorem Śniardwy.
Dzikie plaże, latarnie, leśne ścieżki… Będzie tego sporo, więc warto mieć ze sobą aparat fotograficzny i zapas baterii 🙂 W planach również całodniowy spływ kajakowy oraz parogodzinny odpoczynek przy jeziorze, więc atrakcji na pewno nam nie zabraknie! Objazd Jeziora Śniardwy zakończymy w okolicach Popielna, ale to nie będzie koniec naszej przygody! Przejedziemy jeszcze wzdłuż Jeziora Bełdany i okolice Guzianki Wielkiej, by powrócić do Pisza, gdzie zakończymy oficjalnie naszą wyprawę. Trasa będzie przebiegać głównie trasami szutrowymi (ok 50%), dystanse dzienne to ok. 50km

Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury
Rowerem przez Mazury

W wolnych chwilach nauczysz się również jak prawidłowo dobrać swoją pozycję na rowerze, żeby kilometry były przyjemnością, nauczysz się jak o niego zadbać, jak go użytkować żeby służył Ci długie lata.
Poznasz również podstawy survivalu podróżnika – rowerzysty, czyli jak, i z czego rozpalać ogień w każdych warunkach, czy jak znaleźć dobre miejsce do przenocowania. Nauczysz się również jak radzić sobie z różnego rodzaju kontuzjami i jak ich unikać.
Czekają Cię jeszcze długie wieczory, w trakcie których posłuchasz ciekawych opowieści i będziesz miał możliwość spędzenia nocy pod gwiazdami.

PRAKTYCZNE INFO

Wyprawa będzie trwała pełne 6 dni (pierwszy dzień zarezerwowany na przyjazd na miejsca spotkania): 4-10 sierpnia 2018

Dzień 1 – przyjazd uczestników do Pisza, integracja przy ognisku

Dzień 2 – wyjazd z Pisza w kierunku południowego zachodu wzdłuż Jeziora Wędze.
Przystanek w Ruciane Nida – Kanał Nidzki.
Dalej na zachód do Jeziora Mokre.

Dzień 2 – Wzdłuż jeziora Mokre na północ przez Dobry lasek do jeziora Majcz Wielki.
Następnie na południe w kierunku Krytyni i przed Krutynią na wschód w kierunku Iznoty przez rezerwat Krutynia Dolna

Dzień 4 – Bus z Iznoty do Krutyni – spływ Kajakowy do Iznoty
Posiłek w okolicach Ukty

Dzień 5 – przejazd prze Mikołajki i objazd jeziora Śniardwy
Nocleg w olicach „Nowe Guty”

Dzień 6 – kontynuacja objazdu Śniardwy – jazda wzdłuż jeziora do „Wierzby” – tam reszta dnia i nocleg

Dzień 7 – powrót na południe wzdłuż jeziora Bełdany, a następnie na wschód do miejscowości Pisz.

PROWADZĄCY
Rowerem przez Mazury

Bartosz Kowalski

Certyfikowany instruktor turystyki rowerowej. Kolarstwo i turystyka są jego pasją od zawsze – można powiedzieć, że rower to jego drugi dom. W swoich podróżach zwiedził już sporą część naszego kraju a także Słowację i Czechy. Najbardziej lubi poczucie wolności jakie mu daje rower. Świadomość, że można pojechać na drugi koniec świata jest dla niego motorem napędowym i marzeniem które zamierza zrealizować. Zawodowo również związany z branżą – współpracuje z siecią sklepów rowerowych na śląsku, gdzie naprawia i buduje rowery.