WEEKEND Z MINDFULNESS

OPIS WARSZTATU

Pełen spokoju i wyciszenia weekend z praktyką uważności w górskiej scenerii Tatr. Poznalismy proste techniki, pozwalające na uważne bycie i kontakt ze sobą w życiu codziennym.  Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób uspokajać umysł, redukować stres i napięcie, radzić sobie  z trudnymi sytuacjami i emocjami.

Uważność (mindfulness) oznacza bycie w pełni obecnym. To szczególny rodzaj przytomności, w którym odczuwamy bycie „tu i teraz” ze świadomością tego, co dzieje się w naszych umysłach, emocjach, ciałach  oraz wokół nas. Z uważnością jest jak z każdą umiejętnością – możemy ją rozwijać i wzmacniać dzięki praktyce.
Praktykowanie uważności przynosi wiele dobrego – spokój umysłu, rozluźnienie ciała, dostrzeganie  i rozumienie emocji, akceptację tego, kim jesteśmy i co czujemy. Zbliża nas do innych ludzi  – otwiera na porozumienie, budzi życzliwość i troskę o wspólne dobro.

ZDJĘCIA Z WYJAZDU

PROWADZĄCA

Emilia Ślimko

Z wykształcenia psycholog (stopień magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim), trenerka i szkoleniowiec, obecnie jest w trakcie szkolenia nauczycielskiego Mindfulness (uważności), aktywnie angażuje się w działania organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją ekologiczną oraz zrównoważonym rozwojem.

ORGANICZNE POSIŁKI

Agnieszka Majewska

Tajna agentka, fotografka i kura prawie domowa działająca pod hasłem “Gotuje nie truje”. Prowadzi warsztaty edukacyjno-kulinarne w duchu kuchni naturalnej. Gotuje prosto albo bardzo prosto. Zero chemii i przemysłu, a za to pełnia odżywczej energii. Zawsze z dobrą intencją i garścią przypraw.

Agnieszka Majewska